Byť zrnkom soli, ktoré prináša zmenu chuti

Politika a viera, to nejde spolu. Je to len špinavá záležitosť, kde vládne korupcia, neznášanlivosť, ovládajú ju peniaze a osobný prospech. Ako často niečo podobné počujeme? Skúsme si však položiť otázku. Je možné to zmeniť? A ako?
Čítaj ďalej o Byť zrnkom soli, ktoré prináša zmenu chuti »

Viac ako 1000 podpisov pre iniciatívu „Za Boha a za národ? Za mňa nehovoria“

Viac ako 1000 signatárov získala od apríla 2017 iniciatíva „Za Boha a za národ? Za mňa nehovoria“, za čo sme ako organizátori všetkým podporujúcim veľmi vďační.
Čítaj ďalej o Viac ako 1000 podpisov pre iniciatívu „Za Boha a za národ? Za mňa nehovoria“ »

Láska a nie nenávisť. Aj preto Za mňa nehovoria.

Iniciatíva „Za mňa nehovoria“ si kladie za cieľ odlíšiť tých, ktorí sú často v mlčiacej väčšine od tých, ktorí sú v ukričanej menšine. Hovoríme o kresťanoch v našej spoločnosti. V súčasnosti je opäť niektorými ľuďmi, stranami a hnutiami používané heslo „Za Boha a za národ“ a je zneužívané na ich propagandu. Rovnako ako to bolo s týmto mobilizačným heslom, ktoré vzniklo v prostredí HSĽS v 20tych rokoch minulého storočia a bolo masívne zneužívané propagandou počas vojnového Slovenského štátu.
Čítaj ďalej o Láska a nie nenávisť. Aj preto Za mňa nehovoria. »

O zopár dní tu máme komunálne voľby - prečo ísť voliť?

O pár dní tu máme voľby do orgánov samospráv obcí. Prinášame krátky leták, ktorý rekapituluje prečo ísť voliť a ako si vyberať. A platí to tak vo "veľkej" politike, ako aj v politike komunálnej. Samosprávy totiž rozhodujú o mnohých veciach, ktoré priamo ovplyvňujú chod naších miest a obcí.
Čítaj ďalej o O zopár dní tu máme komunálne voľby - prečo ísť voliť? »
Ukazujem 1 - 5 z 8 výsledkov.
Položiek na stránku 5
z 2