Byť zrnkom soli, ktoré prináša zmenu chuti

Politika a viera, to nejde spolu. Je to len špinavá záležitosť, kde vládne korupcia, neznášanlivosť, ovládajú ju peniaze a osobný prospech. Ako často niečo podobné počujeme? Skúsme si však položiť otázku. Je možné to zmeniť? A ako?
Mehr über Byť zrnkom soli, ktoré prináša zmenu chuti lesen »

Viac ako 1000 podpisov pre iniciatívu „Za Boha a za národ? Za mňa nehovoria“

Viac ako 1000 signatárov získala od apríla 2017 iniciatíva „Za Boha a za národ? Za mňa nehovoria“, za čo sme ako organizátori všetkým podporujúcim veľmi vďační.
Mehr über Viac ako 1000 podpisov pre iniciatívu „Za Boha a za národ? Za mňa nehovoria“ lesen »

Láska a nie nenávisť. Aj preto Za mňa nehovoria.

Iniciatíva „Za mňa nehovoria“ si kladie za cieľ odlíšiť tých, ktorí sú často v mlčiacej väčšine od tých, ktorí sú v ukričanej menšine. Hovoríme o kresťanoch v našej spoločnosti. V súčasnosti je opäť niektorými ľuďmi, stranami a hnutiami používané heslo „Za Boha a za národ“ a je zneužívané na ich propagandu. Rovnako ako to bolo s týmto mobilizačným heslom, ktoré vzniklo v prostredí HSĽS v 20tych rokoch minulého storočia a bolo masívne zneužívané propagandou počas vojnového Slovenského štátu.
Mehr über Láska a nie nenávisť. Aj preto Za mňa nehovoria. lesen »

O zopár dní tu máme komunálne voľby - prečo ísť voliť?

O pár dní tu máme voľby do orgánov samospráv obcí. Prinášame krátky leták, ktorý rekapituluje prečo ísť voliť a ako si vyberať. A platí to tak vo "veľkej" politike, ako aj v politike komunálnej. Samosprávy totiž rozhodujú o mnohých veciach, ktoré priamo ovplyvňujú chod naších miest a obcí.
Mehr über O zopár dní tu máme komunálne voľby - prečo ísť voliť? lesen »

Slovensko tak vzdialené Európe...

Prečo ísť voliť 24. mája? Naozaj nám je Brusel tak vzdialený, že nám je jedno kto nás tam zastupuje? Vyberajme si správne.
Mehr über Slovensko tak vzdialené Európe... lesen »
Zeige 1 - 5 von 7 Ergebnissen.
Elemente pro Seite 5
von 2